Lazkit'in Yapımcısı Akıncı, İnsanlar Küfür Olmadan da Gülebiliyor

Adapazarı Akyazı’da çekilen, Zeki Akıncı ve Çetin Hanifeoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği LazKit sinema filmi Komediye yeni bir üslup getiriyor…

Lazkit'in Yapımcısı Akıncı, İnsanlar Küfür Olmadan da Gülebiliyor
Lazkit'in Yapımcısı Akıncı, İnsanlar Küfür Olmadan da Gülebiliyor Magazincir

Komedi filmlerinde “Küfürlerle insanların güldürüldüğünü ifade eden Laz Kit Sinema Filminin Yapımcı Yönetmeni Zeki Akıncı: “İnsanlar Küfür Olmadan da Gülebiliyor” Dedi.

‘LAZKİT FİLMİ KOMEDİDE MİHENK TAŞI OLDU’

İstanbul - Şişli’deki Aydınlar Restaurant’ta basınla kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelen Yapımcı Yönetmeni Zeki Akıncı, başrollerini Çılgın Sedat ve Tuğba Özay’ın paylaştığı LazKit Sinema filminin Türk Komedi Sinemasında önemli bir değer oluşturacağını söyledi.
Son dönemlerde komedinin küfürle eşleştirildiğini ifade eden Yapımcı ve Yönetmeni Zeki Akıncı, “LazKit Türk Sinemasında Komediyi yeniden tanımlattırdı. LazKit filmi mihenk taşı oldu. Bizim filmimizdeki komedimiz, ahlaki, eğitici, mesaj verici, düşündüren ve güldüren nitelikte. Son dönemde çekilen Türk Komedi filmlerinde küfürle insanlar güldürülmeye çalışılıyor. İnsanlar ahlaki olmayan ifadelerle gülmeye zorlanıyor. Oysa sinema izleyicisi küfür istemiyor ve sevmiyor. İnsanlar küfür olmadan da gülebiliyor.” Diye konuştu…

‘DERS VERMESİ VE HOŞÇA VAKİT GEÇİRTMEYİ HEDEFLEMESİ’

Komedi filminde kişilerin, olay ve adetlerin gülünç, eğlendirici, yönlerini göstermek suretiyle ders vermesi ve hoşça vakit geçirtmeyi hedeflemesi gerektiğine de dikkat çeken Yapımcı Yönetmeni Zeki Akıncı, “Komedilerin konuları günlük hayattan alınır.  Her zaman ve her yerde rastlanan insan kusurlarını belli karakterlere büründürerek güldürür. Toplumun bozuk ve aksak yanlarını hicveden töre komedileri de eğlendiricidir.  Edebi hicvin sahneye uygulanmış yergi komedisi ve bir derinliği olmayan, sırf güldürmek için yazılan entrika komedisi de uygulanabilir. Bakın bu kadar komedi türü varken küfürle güldürmeye çalışmak komediyi anlamamaktır. Toplumun aklıyla duygularıyla dalga geçmektir. Biz LazKit ile gerçek komediyle sinema izleyicisinin karşısına çıktık. Aynı düzeyde yeni komedi filmlerimizle izleyicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Yakında yeni komedi filmlerimizi sinemaseverlerle buluşturacağız.” Cümlelerine yer verdi.

 

‘GALAYA KATILANLARA TEŞEKKÜR’

25 Aralık 2019’da Beyoğlu Majestik Sinemasında gerçekleştirilen LazKit Sinema Filminin Galasına gösterilen ilginin çok mutlu ettiğini belirten LazKit Sinema Filminin Yapımcı Yönetmeni Zeki Akıncı, “Galamıza, Türk sinemasının yapımcı, yönetmen ve oyuncularının ilgisi bizleri mutlu edecek düzeydeydi. Galamıza büyük bir katılım oldu ve dostlarımız yalnız bırakmadı. Kilometrelerce öteden gelerek Galamızı onurlandıran Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal başta olmak üzere, galamıza katılarak onore eden herkese teker teker teşekkür ediyorum. 

‘LAZ KİT FİLMİ 3 OCAK 2020’DE VİZYONA GİRDİ’ 

3 Ocak 2020 Cuma günü vizyona giren LazKit Sinema Filmi, Amerika'dan küçük bir köye gelen genç bir kadının başına gelenleri konu ediyor. Kalemiti Ceyn, Amerika'dan küçük bir köye geldiği zaman beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalır. Tarlaya giden genç kadın, burada erkeklerin saldırısına uğrar. Peşindeki erkeklerden kaçan Kalemiti Ceyn, köy meydanına geldiğinde duruma şahit olan Deli Kadir tarafından kurtarılır. Ancak olanlar bununla da sınırlı kalmayacaktır. Yönetmenliğini Yusuf Atıcı'nın üstlendiği, filminin oyuncu kadrosunda, Tuğba Özay, Çılgın Sedat, Sinan Bengier, Ahmet Çelik, Esra Sönmezler, Dost Elver gibi isimler yer alıyor.

Yapımcı Yönetmen: Zeki Akıncı
Yapımcı: Çetin Hanifeoğlu
Oyuncular: Tuğba Özay, Sedat Kapurtu, Sinan Bengier, Esra Sönmezer, Dost Elver, Aziz Özuysal, Volkan Saraçoğlu, Zeki Akıncı, Muharrem Erdemir, Ahmet Çelik, Cengiz Çimen (Mülayim), Tolga Öz, Altuğ Seçkiner, Adem Yavuz Özata, Resul Okan, Özlem Çevik, Zehra Şahin, Burhan Zorlu, Şebnem Tuncel, Işıl Önal, Nevin Efe, Pınar Kankılıç, Burcu Boztepe, Gülşah Yaprakçı, Şirin Yıldırım.
Senaryo: Aziz Özuysal.
Görüntü yönetmeni: Cüneyt Kadri Çakar.  
Yapım: Katsa Yapım.
Türk dağıtımcı: MC Film

lazkit haber magazin son dakkia gündem sinema film Tuğba Özay Sedat Kapurtu Sinan Bengier Esra Sönmezer Dost Elver Aziz Özuysal Volkan Saraçoğlu Zeki Akıncı Muharrem Erdemir Ahmet Çelik Cengiz Çimen (Mülayim) Tolga
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!