İzmir'in Kurtuluşu, Beylikdüzü'nde Edis Konseriyle Kutlandı

Beylikdüzü'nde alanı dolduran on binlerce vatandaş, önce hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı söyledi, ardından Edis konseriyle unutulmaz bir akşam yaşadı.

İzmir'in Kurtuluşu, Beylikdüzü'nde Edis Konseriyle Kutlandı
İzmir'in Kurtuluşu, Beylikdüzü'nde Edis Konseriyle Kutlandı Magazincir

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen, 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları unutulmaz bir final yaptı. Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan ve İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş kutlamaları ile sona eren festival, bu yıl 8 Eylül’de Edis konseriyle sona erdi. Etkinlik alanını hınca hınç dolduran on binlerce vatandaş, önce hep bir ağızdan ellerinde Türk Bayraklarıyla İzmir Marşı'nı söyledi, ardından Edis konseriyle şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi. Festivalin finalinde söz alan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biz bugün burada, barış ve sevginin hakim olduğu bir ortamda buluşabiliyorsak, bunu 100 yıl önce bu vatan için milli mücadelemizi verenlere borçluyuz. Bu kurtuluş destanı, 97 yıl önce bugün İzmir’in işgalden kurtarılmasıyla sona erdi.

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünde, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna Kurtuluş Savaşı’nda canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Beylikdüzü halkının ilgi ve alakasından dolayı mutluluğunu paylaşan Çalık, “Beylikdüzü'nde birlik ve beraberliğimizi, barış ve sevgi ortamını daim kılarak koruyoruz. 6’ncısını düzenlediğimiz Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın bu ortamı beslemesi bir yana, halkımızın duygu ve düşünce dünyasını zenginleştirdiğini görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Dilerim, önümüzdeki yıl Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda yeniden bir araya gelir, İstanbul’u aydınlatan bu ışığı hep birlikte Beylikdüzü’nde yakmaya devam ederiz” ifadeleriyle sevilen şarkıcı Edis’e çiçek ve plaket takdimini eşi Zehra Çalık ile birlikte gerçekleştirdi. Pop müziğin sevilen ismi Edis konser alanına adeta akın eden on binlerce vatandaşa, “Çok çok”, “Olmamış mı?”, “Benim ol” gibi sevilen şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı. 

Hayranları Pankartlarla Destek Oldu

edis konser edis beylikdüzü edis konser haber magazin izmir marşı barış ve sevgi buluşmaları edis konseri edis barış ve sevgi buluşmaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!