Deniz Seki'den Işığımı Söndürmeyin

Muhteşem sesiyle kaplerin inceliklerine inen Deniz Seki bayramda bir Hotel’de sevenleriyle buluştu. 1500 kişinin bulunduğu sahnede sevenlerine unutulmaz dakikalar yaşatan sanatçı şıklığıyla da adeta göz doldurdu.

Deniz Seki'den Işığımı Söndürmeyin
Deniz Seki'den Işığımı Söndürmeyin Magazincir

Sanatçı, sahne öncesi röportaj da şunları paylaştı: “bayram demek; sevmek demek kucaklaşmak demek, saygı duymak demek, en yakınlarına sevdiklerine kavuşmak demek, şeker yemek ve fazla kilo almamak demek (gülerek). İşin açıkçası eski bayramlar yok. Ben çok isterdim annemin yanında olmayı ama maalesef çalışıyoruz. Emekçiyiz. Sizler de çalışıyorsunuz. Siz de bizde kutsal bir görev yapıyoruz. Heyecan satıyoruz, hayal pazarlıyoruz. Işıklar altında rengarenk gözüken dünyanın içi bazen siyah beyaz gri de olabiliyor. Acısı olan insanlar da vardır bayramlarda. Acısı olan insanlara da Allah sabırlar versin. Bayram herkese bayram gibi gelmiyor maalesef. Hepimize her gün bayram değil. Herkesin bayram günü başka bir gün. Evet bayram tarihlerimiz var ama bayramda insanların başına bazı kötü olaylar da gelebiliyor.”

Yakın zamanda birkaç gazetecinin tekne kazası yaşaması ve bunu sosyal medyasında geçmiş olsun dilekleriyle paylaşan Deniz Seki’ye teşekkür eden muhabire şunları söyledi “ sizler benim canımsınız. Beraber büyüyoruz, beraber iş yapıyoruz, siz olmazsanız ben olmam, ben olmasam siz olmazsınız. Bizler olmazsa sizler olmazsınız, sizler olmazsanız bizler olmayız. Bunun adı körler sağırlar birbirini ağırlar durumu değil. O yüzden çok kıymetlisiniz. Işığımı bundan sonra Allah’tan başka kimse söndüremez.”

Sahnede duygusal şarkılara ağırlık veren Seki, “Ben sahnede dertleşmeyi seviyorum. Sahnede çok konuşmayı sevmiyorum. Konuşmayı sevsem seyircimle kafede buluşur konuşurum. Ben onlara şarkı söylemekle mükellefim. Zaten şarkı sözlerimi dinlerlerse içimde anlattığım o kadar çok şey var ki. Bunlarla konuşmama gerek yok. Her aşka da şarkı yazılmaz. Şarkı yazarken tema önemli. Tabi ki yaşadıklarımda çok önemli. Yazdıklarım yaşadıklarımdan ibaret. Lakin her şey de benim yaşadıklarımı anlatmıyor. Başkasının yaşantıları da var içinde. Belki bir kişiye ait belki on kişiye ait. Her şarkı her sevgiliye diye bir kanun yok. Bir kere aşık ol, doğru düzgün aşık ol yeter” dedi.

deniz seki haber magazin konser sahne ışığımı söndürmeyin müzik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!