GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor!

Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en büyük Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX, 19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor!
GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor! Magazincir

Her yıl 100 binin üzerinde oyun severin katıldığı GameX’te, bu yıl 19 Mayıs 2022 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da 100 binin üzerinde katılım bekleniyor.

16. kez düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan GameX 2022’de bilet satışları başlarken; ziyaretçilerin doyasıya eğlenebileceği cosplay yarışması, espor turnuvaları, geek bazaar alanı, GameX Campus üniversiteler alanı, drone yarışları, robot savaşları, indie oyun alanı, kutu oyunları, alt kültür (çizgi roman, anime, manga) alanı, influencer buluşmaları, espor takım etkinlikleri, simülatör ve VR alanları gibi çeşitli bölümler yer alıyor.

Çok sayıda uluslararası ve yerli markanın katıldığı GameX’e Kendi alanında Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar olan bölgede en çok ziyaretçiye sahip organizasyon olan GameX’e; oyun ve teknoloji firmalarının yanı sıra sosyal medya fenomenleri, esporcular ve genç kitleyi hedefleyen markalar da katılımcı olarak yer alıyor.

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX’in organizatörü Rönesans Fuarcılık A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, pandemi nedeniyle zorunlu olarak verilen 2 yıl aranın ardından tekrar büyük bir buluşmaya hazırlandıklarını belirterek “2021 yılında küresel oyun sektörü 180,3 milyar dolara ulaşarak önceki seneye göre yüzde 1,4’lük bir artış gösterdi. Sektör büyüklüğünün 36,7 milyar dolarla yüzde 20’lik kısmını ise bilgisayar oyunları oluşturuyor. Bu büyümede pandeminin de etkisi görüldü. Evlere kapanan oyunseverler sektörün devasa büyüklüğe ulaşmasının önünü açtı. GameX 2022’de bu sektörleri oluşturan Türk ve yabancı firmalar bir arada olacak” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!