Koray Avcı'nın Teklisi Yeter Müzikseverlerle Buluştu

Yayınladığı şarkılar, Türkiye ve Avrupa'daki konserleri ile kariyerinde emin adımlarla yürüyen Koray Avcı, yeni teklilerini de sırası ile yayınlamaya başladı.

Koray Avcı'nın Teklisi Yeter Müzikseverlerle Buluştu
Koray Avcı'nın Teklisi Yeter Müzikseverlerle Buluştu Magazincir

Sözleri Zeynep Talu'ya müziği Ahmet Kaya'ya ait olan "Yeter", ilk olarak 1994 yılında Ahmet Kaya tarafından seslendirildi.

Dönemin dünya sorunlarına ince bir mesaj taşıyan şarkı, yıllar sonra da güncelliğini koruyor. Şarkı tüm dünyanın yaşadığı sorunların, insanlık üzerinde yarattığı tahribata değinirken daha güzel günlere duyulan özlemi de içinde barındırıyor. 

Koray Avcı yorumu ile yeniden tanıştığımız "Yeter"in düzenlemesinde Alper Atakan, mix ve masteringinde ise Tarık Ceran imzası yer alıyor. Dinamik bir şarkı olan "Yeter" pop-rock soundunun yanı sıra davul, klarnet, ud ve gitar enstrümanlarıyla da dikkat çekiyor.

Helikopter Pistinde Klip Çekti.

İmre Haydaroğlu yönetmeliğinde, İstanbul'da bir helikopter pistinde çekilen klipte sanatçıya kendi orkestrası eşlik etti. Yıllardır güçlü sahne performansları ile dikkat çeken Koray Avcı, bu videoya da sahne performansını taşıdı. Video klip, şarkının ruhuna uygun olarak dünyadaki savaş, yangın, doğa tahribatı gibi bir çok konuyu da hatırlatan görsellerle kurgulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!