Whatsapp Tarafından Resmi Açıklama Geldi

Gizlilik Sözleşmesi güncellemesi fazlasıyla tartışma konusu olurken Whatsapp tarafından beklenen açıklama Resmi Twitter adresleri üzerinden geldi. İşte tüm detaylar...

Whatsapp Tarafından Resmi Açıklama Geldi
Whatsapp Tarafından Resmi Açıklama Geldi Magazincir

Google Translate ile çevirilmiştir

WhatsApp'ın Gizlilik Politikası ile ilgili sorularınızı yanıtlamak
Yakın zamanda Gizlilik Politikamızı güncelledik ve çok sayıda düşünceli soru aldık. Bazı dedikodularla birlikte, aldığımız bazı genel soruları cevaplamak istiyoruz. WhatsApp'ı, insanların özel olarak iletişim kurmalarına yardımcı olacak şekilde oluşturmak için büyük çaba sarf ediyoruz.

Politika güncellemesinin arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir.

Kişisel mesajlaşmanızın gizliliği ve güvenliği
Özel mesajlarınızı göremeyiz veya aramalarınızı duyamayız, Facebook da göremez: Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz veya WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız ve bağlılığımızı bilmeniz için her sohbeti açıkça etiketleriz. WhatsApp güvenliği hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Herkesin kime mesaj gönderdiğini veya aradığını kayıt tutmuyoruz: Geleneksel olarak mobil operatörler ve operatörler bu bilgileri saklarken, bu kayıtları iki milyar kullanıcı için saklamanın hem gizlilik hem de güvenlik riski olacağına inanıyoruz ve bunu yapmıyoruz.

Paylaşılan konumunuzu göremiyoruz ve Facebook da göremiyoruz: Konumunuzu WhatsApp'ta biriyle paylaştığınızda, konumunuz uçtan uca şifreleme ile korunur, bu da konumunuzu paylaştığınız kişiler dışında kimsenin göremeyeceği anlamına gelir. .

Kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız: Bize izin verdiğinizde, mesajlaşmayı hızlı ve güvenilir hale getirmek için yalnızca adres defterinizdeki telefon numaralarına erişiriz ve kişi listelerinizi Facebook'un sunduğu diğer uygulamalarla paylaşmayız.

Gruplar gizli kalır: Mesaj göndermek ve hizmetimizi spam ve kötüye kullanımdan korumak için grup üyeliğini kullanırız. Bu verileri reklam amacıyla Facebook ile paylaşmayız. Yine, bu özel sohbetler uçtan uca şifrelenmiş olduğundan içeriklerini göremeyiz.

Mesajlarınızı kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz: Daha fazla gizlilik için, mesajlarınızı gönderdikten sonra sohbetlerden kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu Yardım Merkezi makalesinden daha fazla bilgi edinin.

Verilerinizi indirebilirsiniz: Hesabınızda sahip olduğumuz bilgileri doğrudan uygulamanın içinden indirebilir ve görebilirsiniz. Bu Yardım Merkezi makalesinden daha fazla bilgi edinin.

Kurumsal mesajlaşma ve Facebook ile nasıl çalışıyoruz
Her gün, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan, WhatsApp üzerinden her büyüklükteki işletmeyle güvenli bir şekilde iletişim kuruyor. İşletmelerle mesajlaşmayı seçerseniz, bunu daha kolay ve daha iyi hale getirmek istiyoruz. Bu özellikleri kullanan herhangi bir işletme ile iletişim kurduğunuzda WhatsApp içinde her zaman net olacağız.

Facebook barındırma hizmetleri: İşletmelerle mesajlaşma, aileniz veya arkadaşlarınızla mesajlaşmadan farklıdır. Bazı büyük işletmelerin iletişimlerini yönetmek için barındırma hizmetlerini kullanması gerekir. Bu nedenle işletmelere, müşterileriyle WhatsApp sohbetlerini yönetmek, soruları yanıtlamak ve satın alma makbuzları gibi yararlı bilgiler göndermek için Facebook'tan güvenli barındırma hizmetlerini kullanma seçeneği sunuyoruz. Ancak bir işletmeyle telefonla, e-postayla veya WhatsApp aracılığıyla iletişim kursanız da, ne söylediğinizi görebilir ve bu bilgileri Facebook'ta reklamcılık da dahil olmak üzere kendi pazarlama amaçları için kullanabilir. Bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmak için, Facebook'tan barındırma hizmetlerini kullanmayı seçen işletmelerle yapılan görüşmeleri net bir şekilde etiketleriz.

Yeni ticaret özellikleri: İnsanlar, işletmelerden çevrimiçi olarak alışveriş yapabilmek istiyor. Mağazalar gibi Facebook markalı ticaret özellikleriyle, bazı işletmeler mallarını doğrudan WhatsApp içinde sergileyecek ve böylece insanlar nelerin satın alınabileceğini görebilecek. Mağazalar ile etkileşime geçmeyi seçerseniz, alışveriş etkinliğiniz Mağazalar deneyiminizi ve Facebook ve Instagram'da gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için kullanılabilir. Bunun gibi özellikler isteğe bağlıdır ve bunları kullandığınızda size verilerinizin Facebook ile nasıl paylaşıldığını uygulamada anlatacağız.

Bir işletmeyi keşfetmek: Facebook'ta WhatsApp kullanarak bir işletmeye mesaj göndermek için bir düğmenin bulunduğu bir reklam görebilirsiniz. Telefonunuzda WhatsApp yüklüyse, o işletmeye mesaj gönderme seçeneğiniz olacaktır. Facebook, Facebook'ta gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için bu reklamlarla etkileşim şeklinizi kullanabilir.

 

Orjinal Metin

Answering your questions about WhatsApp’s Privacy Policy
We recently updated our Privacy Policy and we have received many thoughtful questions. With some of the rumors going around, we want to answer some of the common questions we have received. We go to great lengths to build WhatsApp in a way that helps people communicate privately.

We want to be clear that the policy update does not affect the privacy of your messages with friends or family in any way. Instead, this update includes changes related to messaging a business on WhatsApp, which is optional, and provides further transparency about how we collect and use data.

The privacy and security of your personal messaging
We can’t see your private messages or hear your calls, and neither can Facebook: Neither WhatsApp nor Facebook can read your messages or hear your calls with your friends, family, and co-workers on WhatsApp. Whatever you share, it stays between you. That’s because your personal messages are protected by end-to-end encryption. We will never weaken this security and we clearly label each chat so you know our commitment. Learn more about WhatsApp security here.

We don’t keep logs of who everyone is messaging or calling: While traditionally mobile carriers and operators store this information, we believe that keeping these records for two billion users would be both a privacy and security risk and we don’t do it.

We can’t see your shared location and neither can Facebook: When you share your location with someone on WhatsApp, your location is protected by end-to-end encryption, which means no one can see your location except the people you share it with.

We don’t share your contacts with Facebook: When you give us permission, we access only the phone numbers from your address book to make messaging fast and reliable, and we don’t share your contacts lists with the other apps Facebook offers.

Groups remain private: We use group membership to deliver messages and to protect our service from spam and abuse. We don’t share this data with Facebook for ads purposes. Again, these private chats are end-to-end encrypted so we can’t see their content.

You can set your messages to disappear: For additional privacy, you can choose to set your messages to disappear from chats after you send them. Learn more in this Help Center article.

You can download your data: You can download and see what information we have on your account right from within the app. Learn more in this Help Center article.

Business messaging and how we work with Facebook
Every day, millions of people around the world communicate securely with businesses of all sizes on WhatsApp. We want to make this easier and better if you choose to message with businesses. We will always be clear within WhatsApp when you are communicating with any business that uses these features.

Facebook hosting services: Messaging with businesses is different than messaging with your family or friends. Some large businesses need to use hosting services to manage their communication. Which is why we’re giving businesses the option to use secure hosting services from Facebook to manage WhatsApp chats with their customers, answer questions, and send helpful information like purchase receipts. But whether you communicate with a business by phone, email, or WhatsApp, it can see what you’re saying and may use that information for its own marketing purposes, which may include advertising on Facebook. To make sure you’re informed, we clearly label conversations with businesses that are choosing to use hosting services from Facebook.

New commerce features: People increasingly want to be able to shop from businesses online. With Facebook branded commerce features like Shops, some businesses will display their goods right within WhatsApp so people can see what’s available to buy. If you choose to interact with Shops, your shopping activity can be used to personalize your Shops experience and the ads you see on Facebook and Instagram. Features like this are optional and when you use them we will tell you in the app how your data is being shared with Facebook.

Discovering a business: You may see an ad on Facebook with a button to message a business using WhatsApp. If you have WhatsApp installed on your phone, you’ll have the option to message that business. Facebook may use the way you interact with these ads to personalize the ads you see on Facebook.

whatsapp facebook haber magazin son dakika gündem açıklama resmi gizlilik sözleşmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
Doğukan Oltulu, Hayatımda Çok Önemli Yeri Olan Birine Şarkı Yazdım
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!
İsmail Yk 'Asıl Bomba Yeni Albümde'..!