SON DAKİKA

Magazincir – En Güncel Magazin Sitesi

WhatsApp Merakla Beklenen Özelliğini Resmen Duyurdu..!

WhatsApp’ın tabiri caizse yılan hikayesine dönen görüntülü konuşma özelliği ile ilgili şirketten resmi bir açıklama yapıldı.

WhatsApp Merakla Beklenen Özelliğini Resmen Duyurdu..!
Bu haber 15 Kasım 2016 - 16:19 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

Özelliğin uygulamaya eklendiği ve “gelecek günlerde” kullanıcılara ulaştırılacağı, WhatsApp’ın resmi blog’unda duyuruldu.

WhatsApp, kullanıcıların görüntülü konuşmalarının “uçtan uca şifreleme” yöntemiyle korunacağını ve bu sayede görüntülerin WhatsApp da dahil olmak üzere hiç kimse tarafından görülmeyeceğini teyit etti. WhatsApp’ın halihazırda bir milyardan fazla kullanıcısı var. Uygulama, hizmete sunulmasının ardından önce SMS’in yerini almış, sonra da telefon etme özelliğinin kazandırılmasıyla daha da popülerleşmişti.

Uygulamaya görüntülü konuşma özelliğinin eklenip eklenmeyeceğiyle ilgiliyse uzun süredir söylentiler vardı. Facebook’un başka bir ürünü olan Facebook Messenger’da bu özellik uzun süredir var. Görüntülü konuşma özelliği, farklı uygulamalar ve şirketler için bir yarış hâlini aldı. Alanın liderlerinden Skype’ı 2011 yılında Microsoft satın alırken, Apple, ürünlerinde FaceTime’ı hizmete sunmuş ve Google ise kısa süre önce Duo’yu piyasaya çıkartmıştı.

WhatsApp, özellikle gelişmekte olan ve yükselen ülkelerde son derece yaygın biçimde kullanılıyor. Yeniliğin duyurulduğu blog yazısında WhatsApp, “Bu özellikleri herkesin kullanabileceğine emin olmak istedik, sadece en pahalı, en yeni telefonları alabilen kişilerin veya en güçlü hücresel bağlantıların olduğu ülkelerde yaşayanların değil” açıklamasını yaptı.

WhatsApp Merakla Beklenen Özelliğini Resmen Duyurdu..!

2014 yılında Facebook, Whatsapp’ı yaklaşık 22 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Uygulama en son, telefon numarası gibi bazı kullanıcı bilgilerini Facebook’la paylaşacağı duyurusuyla basında yer almıştı. Kullanıcıların karşı çıkmasıyla ise bilgilerin aktarılması ve kullanılması geçici olarak askıya alınmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER