SON DAKİKA

Magazincir – En Güncel Magazin Sitesi

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” – Röportaj

Magazincir.com ailesi olarak, Kendi ile en merak edilenleri konuştuk. Özel röportajımız haberin devamında…

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” – Röportaj
Bu haber 13 Nisan 2017 - 16:39 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi.

Kendi’yi takip edenler biliyordur. Fakat bir de senden Kendi kimdir ? Sorusunun cevabını duymak isteriz.
İstanbul doğumluyum, Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Piyano eğitimi ve Okan Duman’dan bateri dersleri aldım. Profesyonel müzik kariyerime 2009 yılında çıkardığım, Aksi Single ile adım attım. 2013 yılında kişisel bakım markam Kendi Cosmetics’i kurdum. Aynı yılın sonlarında kurduğum müzik şirketim Kendi Müzik ile müzik yapımları yapmaya başladım. Tv programları ve müzik çalışmalarım ile paralel kozmetik markam ile çalışmalarıma devam ediyorum.

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” - Röportaj

Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin? Olmazsa olmazların nelerdir?
Boş zamanlarımı meditasyon ve yoga ile değerlendiriyorum. Kişisel gelişimime çok önem veriyorum.

Şuan da yeni albüm veya single çalışmanız var mı? Peki, müzik haricinde ileriye dönük bizimle paylaşmak istediğin farklı projelerin mevcut mu ?
Son çalışmam Kim Kime Dum Duma’nın promosyon çalışmalarına devam ediyorum. Kendi müzik şirketimden çıkacak olan yapımlarım var. 28 Nisan’da Summer Workout Hits albümü, yakın tarihli ilk proje. Projede Türkiye’nin en iyi DJ’leri (Zafer Erişen, Tarık Sarul, Erdinç Akbulut, Erdinç Erdoğdu, Coşkun Gürsel, Ahmet Polat gibi) spor yapan kişilerin motivasyonlarını arttıracak, güzel müzikler hazırladılar. Şarkıcılık kimliğimin dışında yeni yeteneklere ve yeni projelere destek vererek Kendi Müzik etiketi ile farklı projeler yapıyorum.

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” - Röportaj

Müzik ve oyunculuk kariyerinizin yanı sıra, bir de kendi adınızı kullanarak kozmetik markası oluşturdunuz. Müzik haricinde böyle bir sektöre atılmanızın kariyerinizde ki olumlu ve olumsuz yönlerinden bahseder misiniz ?
Müzik sektörü için artık güzel şeyler söyleyebilmek neredeyse imkansız ve maalesef  her sanatçı hayatını idam ettirebilmek için farklı ticari kanallara entegre olmak zorunluluğunda. Ben hayatımda müzikten sonra çok mutlu olduğum bir işi parfüm ve kişisel bakım yani kozmetik işimi kurdum. Ticarete atılmak benim hayatımda başıma gelmiş en güzel şey. İşimi severek yapıyor olmamın avantajlarını gördüm mesela. 6 ülkenin raflarına Kendi Cosmetics markasını pazarladık ve Türkiye’de her geçen gün artan bir satış grafiğimiz var. Müzik kariyerimde daha çok disiplinli olmamı sağladı. Artık ticaretin içinde olmanın özgüvenine sahibim.

Sizin gibi ticarete atılmak isteyen kadın girişimciler için önerileriniz var mı?
Kendi Cosmetics markasını tam anlamıyla yatırımcılarla büyütebileceğimiz ve özellikle kadın girişimcilere yönelik bir iş modeli olarak geliştirdik. Kendi işinin sahibi olmak isteyen Türkiye genelinde yaklaşık 300’e yakın kadın girişimci ile buluşarak elde edilebilir koşullar ve KOSGEB desteği ile Kendi Cosmetics bayisi olma imkanı sağlıyoruz. Çalışma yaptığımız tüm kadın derneklerinde gördük ki, eğer proje doğru kurgulanır ve doğru anlatılır ise, Türk kadınına istihdam yaratmak mümkün.

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” - Röportaj

Sosyal medyadan konu açılmışken sizde Youtube kanalı açma çalışmaları içerisindesiniz. Peki nasıl bir çalışma olacak ve bizi ne türlü paylaşımlar bekliyor ?
Artık dijital dünyanın gücünü inkar etmek imkansız ve takipçilerimin hepsi sıkı şekilde sosyal medya kullanıyor ve takip ediyorlar. Bende hem parfüm hem de müzik konusundaki birikimlerimi Youtube kanalım “kendiland” (Kendi’nin Dünyası) için de toplamaya karar verdim. Yeni çıkan parfümler ve canlı performansların zaman zaman güzellik önerilerinin olacağı bir Youtube kanalım olacak.

Son olarak buradan sizi yakından takip edenlerinize neler söylemek istersiniz ? ☺
Aslında takipçilerimi uzak ya da yakın olarak ayırmamayı tercih ederim, herkese sevgiler diliyorum.

Magazincir.com Özel Röportaj

Kendi “Ticaretin İçinde Olmanın Özgüvenine Sahibim..!” - Röportaj

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER